Prasa

Artykuły, które ukazały się w gazetach i internecie o naszej spółce w Afryce.

Chemiczna spółka musi inwestować, by nie utracić swojej pozycji na rynku.
Jeszcze kilka lat temu była to najmniejsza spółka w sektorze Wielkiej Syntezy Chemicznej. Dziś Grupa Azoty jest największym w kraju i drugim w Europie producentem nawozów. W jej skład wchodzą cztery potężne zakłady: w Tarnowie, Puławach, Policach i Kędzierzynie-Koźlu, które cały czas inwestują w dalszy rozwój.

Grupa Azoty idzie po surowce, Rzeczpospolita , Barbara Oksińska

Tak śpiewał kiedyś Zbigniew Wodecki. Polski biznes odkrywa Afrykę właśnie teraz. A ma tam większe atuty, niż może się wydawać.
(…) Do Dakaru przyjeżdżają tysiące biznesmenów, a na redzie stoją statki pełne towarów. W tym i takie, które obsługują połączenia z Polską. Do Afryki płyną z nawozami, a w drogę powrotną zabierają surowiec do ich wyrobu – fosforyty, wydobywane w oddalonym o 80 km Lam Lam. Do Szczecina właśnie wyruszył już czwarty taki statek.

Afryka dzika dawno odkryta, Bloomberg Businessweek Polska , Paweł Rożyński

Niedługo z portu w Dakarze, stolicy Senegalu, ruszy do Polic czwarty statek z fosforytami 
wydobytymi w kopalni, w którą zainwestowały polskie Zakłady Chemiczne Police należące do Grupy Azoty.
(…) Rynek w Senegalu, a także siedmiu sąsiednich krajach tworzących wspólnotę celną, gospodarczą i walutową, jest jej zdaniem bardzo obiecujący dla tej produkcji.

Afrykańskie wyzwanie. Wyprawa po fosforyty, Rzeczpospolita , Jerzy Haszczyński

Chętnie stworzymy w Senegalu strefy ekonomiczne, korzystając z polskich doświadczeń – mówi El Hadji Malick Gakou, minister handlu i przemysłu Senegalu.
Senegal uchodzi za jedno z najuboższych państw Czarnego Lądu i jednocześnie najbardziej uprzemysłowione w regionie Afryki Zachodniej.

Wzorujemy się na polskich strefach ekonomicznych, Rzeczpospolita , Dorota Kaczyńska